חברת קבלן וולט

חברת וולט הפכה עם מגיפת הקורונה לאחת מחברות השליחויות המובילה בישראל. החברה מבצעת שליחויות במגוון רחב של ערים ודרכה מועסקים מאות ובתקופות מסויימות אפילו אלפי שליחים, רק שהם לא מועסקים ישירות דרכה, וזה משהו שלא רבים יודעים.

חברת וולט דוגלת בשיטת העסקה חופשית. מה שאומר שהיא לא מעסיקה עובדים ישירות בחברה בתור שכירים שלה, אלא בתור עצמאיים. העובדים אינם מקבלים משכורת באמצעות תלוש מחברת וולט אלא צריכים לעבוד מולה או בתור עצמאיים המנפיקים חשבוניות מס, או בתור עובדי קבלן מול חברות צד ג' אשר מעסיקות את העובדים הללו ומשלמות להם את משכורתם בהתאם להיקף העבודה שביצעו עבור וולט.

מניעת יחסי עובד – מעביד

חברת וולט, כמו חברות רבות בישראל, הבינה כי בתחומים עונתיים כמו שליחויות, יצירת יחסי עובד – מעביד בין העובדים לבין החברה עשוי להוביל לבעיות רבות לחברה. לדוגמא, בתקופות סגרי הקורונה במהלך 2020 ותחילת שנת 2021, חברת וולט שגשגה והיה לה מספיק עבודות שליחויות גם לאלפי שליחים. לאחר מכן התחום קצת התמתן, וכשיתחיל החורף סביר להניח כי הוא יתמתן יותר. לכן, בתחום כל כך לא יציב, הימנעות מיחסי עובד – מעביד מאפשרת לחברה גמישות בהעסקת העובדים ולכן היא שומרת על כך.

אז איך העובדים מקבלים את השכר?

אופציה א' – הם מקימים עוסק פטור או עוסק מורשה ומנפיקים לחברת וולט חשבוניות עבור השירותים שלהם, והיא משלמת לשליחים בהתאמה לאותה חשבונית.

אופציה ב' – העובדים באים בהסכם התקשרות מול חברת קבלן חיצונית. חברת הקבלן מקבלת את התשלום מוולט באמצעות חשבוניות, ומעבירה את התשלומים המתאימים לעובדים אשר מועסקים בה עם תלוש וולט כעובדים שכירים לכל דבר ועניין.

השירות של בית לעצמאי

השירות של בית לעצמאי הינו שירות עצמאי שכיר המתאים לעובדי וולט אשר אינם מעוניינים לעבוד בתור עובדי קבלן אלא לעבוד מול וולט בתור עצמאיים בלבד. בית לעצמאי מלווה אותם לאורך כל הדרך בהקמת העסק ברשויות השונות, ניהול שלו מבחינה בירוקרטית ושלל שירותים פיננסיים אשר יאפשרו לו להתמקד בעבודה עצמה ללא הסחות דעת מיותרות.

זמינים בשבילכם תמיד!