תלוש שכר וולט על אף שהחברה לא מספקת משכורת: כך תעשו זאת

מי מכם שעובד בוולט ודאי יודע: אין לו תלוש משכורת והוא צפוי לשלם בסוף השנה מיסים, ולא מעט מהם. בדיווח אצל רואה חשבון או יועץ מס, קיים אפילו סיכוי שהוא יועלה מרמת עוסק פטור לעוסק מורשה, מה שיצריך ממנו לשלם גם מס ערך מוסף (מע"מ) – 17-18% (תלוי בהחלטות האוצר) מהשכר. ניתן למנוע כחוק את התשלומים הללו באמצעות הפיכת המשרה של השליח לשכירה. כיצד זה קורה בפועל?

להישאר עם העבודה בוולט ולדווח עליה כשכירה

העבודה נשארת אותה עבודה, עם אותם תנאים ברמה הפרקטית. ברמה הדיווחית, אתם, כשליחי וולט, יכולים להירשם כעובדים שלנו, בית לעצמאי. בטופס תיאום מס יהיה רשום שבית לעצמאי הוא המעסיק העיקרי שלכם, ובמידה ויש לכם עוד עבודות הן יירשמו תחתיו (אלא אם כן הן יותר מכניסות מהמשלוחים בוולט, ואז ניתן לרשום אותן מעלינו). בדרך זו פקיד השומה כלל לא יצטרך להתעסק עם פרויקטים עצמאיים בהם אתם לוקחים חלק והוא יראה רק עבודות שכירות ותוכלו לשמור את רוב רובו של הכסף אצלכם בכיס.

כמה זה עולה לכם

זה לא סוד שיש לזה עלות. משלמים 3% על השירות. הוא לא כולל תשלום דמי מעביד, ובכך יתרוננו מובהק על פני חברות אחרות שעוסקות בתחום זה. כאשר עצמאי שכיר (עצמאי המבקש להיות מדווח כשכיר) מגיע אליהן, הן ידרשו בדרך כלל תעריף מוגדל יותר של 6-7% הכולל בחובו גם את דמי המעביד.

שירותים נוספים המתבצעים על ידי בית לעצמאי

בית לעצמאי מעסיקה יועצי מס שיוכלו לייעץ גם לאנשים שבכל זאת בחרו להישאר עצמאיים, לאו דווקא בוולט אלא גם בעבודות אחרות. הם יסייעו להם להכין את הדו"ח השנתי ולהגיש אותו לרשויות המס ובכך להכין את שנה הבאה. תלוש שכר וולט למעשה מוציא את העבודה שלכם במשלוחים ממצבת העיסוקים העצמאיים ולכן מי שבחר במסלול זה אך נשאר עצמאי בתחומים אחרים יוכל לקבל שירות עליהם. בכך, עובד במספר עבודות, שמשלוחים בוולט כלולים בהן, מכוסה לחלוטין ברמה הדיווחית ובחובותיו לרשויות המיסים. הירשמו ל- "בית לעצמאי" ותיהנו ממענה מלא לדיווח לרשות המיסים ולגיבוש תיאום מס עבור מספר עבודות שכירות.

 

לקבלת פרטים חייגו: 03-9444355

או השאירו פניה: